ТІЛЬКИ РАЗОМ З БАТЬКАМИ, СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ, ВЧИТЕЛІ МОЖУТЬ ДАТИ ДІТЯМ ВЕЛИКЕ ЛЮДСЬКЕ - ЩАСТЯ.

В. А. СУХОМЛИНСЬКИЙ

Батьки – перші вчителі дітей

 

 

Як займатися з дітьми

 

Задовольняючи допитливість дітей, батьки тим самим допомагають їм набути навичок учбової діяльності.

У перші шість років свого життя діти вчаться більше, ніж за все останнє життя.

Для батьків важливо знати, як і в що грати з дітьми, оскільки гра і домашні заняття з ними допомагають в навчанні.

Все, чому батьки навчили своїх дітей до школи, є солідним фундаментом для навчання в ній.

 

Як батьки можуть допомогти своїм дітям вчитися

 

Постарайтеся вибрати слушний для занять час. Прагніть займатися регулярно. Якщо протягом тижня ви зайняті, використовуйте для цього кінець робочого тижня. При навчанні дотримуйтеся наступних принципів:

• підтримуйте інтереси дитини;

• пропонуйте дитині новий матеріал для мовного розвитку;

• заохочуйте дитину в його прагненні самостійно виправляти свої помилки;

• схвалюйте вживання знань в діяльності.

 

Як розвивати мову дитини

 

Ваша мова має бути прикладом для наслідування. Чим більше ви спілкуєтеся з дитям, тим стає більш багатим і насиченим його словник, тим більше він набуває навиків спілкування.

Ваша мова має бути чіткою. Розучуйте з дітьми нові вірші, пісні, учіть його переказувати ті або інші історії. Грайте з дітьми в такі ігри, які розвивають його мову, пам'ять і увагу.

Постарайтеся ізолювати дитину від перегляду телешоу, фільмів, пісень, розмов з дітьми, які навчать їх неприйнятим нормам мови і поведінки.

 

Роль батьків в розвитку у дітей мислення

 

Щоб розвивати мислення дітей, пропонуйте їм ті предмети, які дають можливість робити що-небудь нове, експериментувати. Дорогі іграшки не завжди дають простір для розвитку фантазії. Для розвитку мислення дітей можна запропонувати їм будівельний матеріал, головоломки, мозаїку, природний матеріал. Не забувайте про спостереження за тваринами і комахами в зоопарку і на вулиці, виготовлення іграшок з різних латочок, черепашок, листя, поїздки в місто, село, екскурсії в зоопарк, музеї і т.д.

 

Роль батьків в навчанні дітей письму

 

Спочатку діти малюють карлючки, які позначають у них букви. Справжні букви вони взнають пізніше. Після п'яти років діти цікавляться буквами алфавіту і пишуть слова так, як чують.

Виберіть час, щоб позайматися з дитям в написанні букв, імен. Приготуйте для цього олівці, ручки, папір. Прагніть не помічати помилок, допущених дитям, і частіше хваліть його за все, що він напише. Хай маля пише листи, вітальні листівки друзям і знайомим. Записуйте назви різних вивісок, які знаходяться біля вашого будинку, складайте списки друзів дитини, знайомих, улюблених іграшок і так далі.

 

Роль батьків в навчанні дітей читанню

 

Найкращий спосіб зацікавити дитину читанням – щодня читати разом. Читання і обговорення показує, чи розуміє ваше дитя зміст прочитаного. Діти люблять слухати знайомі історії знову і знову. Їм дуже подобається ходити в бібліотеку за новими книжками. Попросіть бібліотекаря або вчителя надати вам допомогу у виборі хороших цікавих книжок.

Поради батькам

 

1. Спілкування з дітьми не менше 3-4 годин на добу, зокрема:

· під час спільної суспільно-корисної праці з дітьми (до 1 години);

· під час спільного спілкування з природою (до 1 години);

· під час години сімейного читання (до 30 хв);

· під час ігор і занять спортом з дітьми (до 1-2 годин).

2. Не підвищуйте голос на дітей. Це дасть вам змогу переконатись, що вони й без крику чують вас.

3.Не зловживати алкоголем, палінням, не приносити додому чужих речей. Пам’ятайте, що діти - копія, відображення вашої сім’ї.

4. Не страхати дітей (лише в особливих випадках), але доводити розпочату справу до кінця, адже виховують саме дрібниці.

5. Не забувати, що хорошу людину оточують хороші люди. Ображаєте дітей – не сподівайтесь на доброзичливе ставлення до вас.

6. Бути милосердним, адже виховання - це передавання дітям вашого життєвого досвіду. Чим вищою буде ваша почуттєва сфера, тим глибшими будуть відчуття чужої біди чи радощів.

7. Звертайтеся за допомогою в школу, якщо є труднощі під час виховання.